KYOCERA AVX KGM15AR71A153KM
Part No.:
KGM15AR71A153KM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuKGM15AR71A153KM.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 10V X7R 0603
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KGM - X7R
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71A153KM on Anpu?
3. Are the KGM15AR71A153KM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71A153KM?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KGM15AR71A153KM
Part Number KGM15AR71A153KM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)