KYOCERA AVX KGM15AR71A154MM
Part No.:
KGM15AR71A154MM
Datasheet:
AnpuKGM15AR71A154MM.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 10V X7R 0603
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71A154MM on Anpu?
3. Are the KGM15AR71A154MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71A154MM?
Image KGM15AR71A154MM
Part Number KGM15AR71A154MM
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)