KYOCERA AVX KGM15AR71A562KT
Part No.:
KGM15AR71A562KT
Datasheet:
AnpuKGM15AR71A562KT.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 10V X7R 0603
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71A562KT on Anpu?
3. Are the KGM15AR71A562KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71A562KT?
Image KGM15AR71A562KT
Part Number KGM15AR71A562KT
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)