KYOCERA AVX KGM15AR71A682KT
Part No.:
KGM15AR71A682KT
Datasheet:
AnpuKGM15AR71A682KT.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 10V X7R 0603
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71A682KT on Anpu?
3. Are the KGM15AR71A682KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71A682KT?
Image KGM15AR71A682KT
Part Number KGM15AR71A682KT
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)