KYOCERA AVX KGM15AR71C102MM
Part No.:
KGM15AR71C102MM
Datasheet:
AnpuKGM15AR71C102MM.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 16V X7R 0603
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71C102MM on Anpu?
3. Are the KGM15AR71C102MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71C102MM?
Image KGM15AR71C102MM
Part Number KGM15AR71C102MM
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)