KYOCERA AVX KGM15AR71C683KM
Part No.:
KGM15AR71C683KM
Datasheet:
AnpuKGM15AR71C683KM.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71C683KM on Anpu?
3. Are the KGM15AR71C683KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71C683KM?
Image KGM15AR71C683KM
Part Number KGM15AR71C683KM
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)