KYOCERA AVX KGM15AR71E102MT
Part No.:
KGM15AR71E102MT
Datasheet:
AnpuKGM15AR71E102MT.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71E102MT on Anpu?
3. Are the KGM15AR71E102MT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71E102MT?
Image KGM15AR71E102MT
Part Number KGM15AR71E102MT
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)