KYOCERA AVX KGM15AR71E222JM
Part No.:
KGM15AR71E222JM
Datasheet:
AnpuKGM15AR71E222JM.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71E222JM on Anpu?
3. Are the KGM15AR71E222JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71E222JM?
Image KGM15AR71E222JM
Part Number KGM15AR71E222JM
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)