KYOCERA AVX KGM15AR71E273KM
Part No.:
KGM15AR71E273KM
Datasheet:
AnpuKGM15AR71E273KM.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 25V X7R 0603
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71E273KM on Anpu?
3. Are the KGM15AR71E273KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71E273KM?
Image KGM15AR71E273KM
Part Number KGM15AR71E273KM
Product Status Active
Capacitance 0.027 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)