KYOCERA AVX KGM15AR71H332JM
Part No.:
KGM15AR71H332JM
Datasheet:
AnpuKGM15AR71H332JM.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15AR71H332JM on Anpu?
3. Are the KGM15AR71H332JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15AR71H332JM?
Image KGM15AR71H332JM
Part Number KGM15AR71H332JM
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)