KYOCERA AVX KGM15BCG1H152JM
Part No.:
KGM15BCG1H152JM
Datasheet:
AnpuKGM15BCG1H152JM.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15BCG1H152JM on Anpu?
3. Are the KGM15BCG1H152JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15BCG1H152JM?
Image KGM15BCG1H152JM
Part Number KGM15BCG1H152JM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)