KYOCERA AVX KGM15BCG1H222FT
Part No.:
KGM15BCG1H222FT
Datasheet:
AnpuKGM15BCG1H222FT.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0603
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15BCG1H222FT on Anpu?
3. Are the KGM15BCG1H222FT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15BCG1H222FT?
Image KGM15BCG1H222FT
Part Number KGM15BCG1H222FT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)