KYOCERA AVX KGM15BR50J474MT
Part No.:
KGM15BR50J474MT
Datasheet:
AnpuKGM15BR50J474MT.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0603
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15BR50J474MT on Anpu?
3. Are the KGM15BR50J474MT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15BR50J474MT?
Image KGM15BR50J474MT
Part Number KGM15BR50J474MT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X5R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)