KYOCERA AVX KGM15BR70J105MM
Part No.:
KGM15BR70J105MM
Datasheet:
AnpuKGM15BR70J105MM.pdf
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0603
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15BR70J105MM on Anpu?
3. Are the KGM15BR70J105MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15BR70J105MM?
Image KGM15BR70J105MM
Part Number KGM15BR70J105MM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)