KYOCERA AVX KGM15BR71A474KM
Part No.:
KGM15BR71A474KM
Datasheet:
AnpuKGM15BR71A474KM.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0603
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15BR71A474KM on Anpu?
3. Are the KGM15BR71A474KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15BR71A474KM?
Image KGM15BR71A474KM
Part Number KGM15BR71A474KM
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)