KYOCERA AVX KGM15BR71E224KM
Part No.:
KGM15BR71E224KM
Datasheet:
AnpuKGM15BR71E224KM.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15BR71E224KM on Anpu?
3. Are the KGM15BR71E224KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15BR71E224KM?
Image KGM15BR71E224KM
Part Number KGM15BR71E224KM
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)