KYOCERA AVX KGM15BR71E334JT
Part No.:
KGM15BR71E334JT
Datasheet:
AnpuKGM15BR71E334JT.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 25V X7R 0603
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15BR71E334JT on Anpu?
3. Are the KGM15BR71E334JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15BR71E334JT?
Image KGM15BR71E334JT
Part Number KGM15BR71E334JT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)