KYOCERA AVX KGM15BR71E683KM
Part No.:
KGM15BR71E683KM
Datasheet:
AnpuKGM15BR71E683KM.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0603
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15BR71E683KM on Anpu?
3. Are the KGM15BR71E683KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15BR71E683KM?
Image KGM15BR71E683KM
Part Number KGM15BR71E683KM
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)