KYOCERA AVX KGM15BR71H104MM
Part No.:
KGM15BR71H104MM
Datasheet:
AnpuKGM15BR71H104MM.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15BR71H104MM on Anpu?
3. Are the KGM15BR71H104MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15BR71H104MM?
Image KGM15BR71H104MM
Part Number KGM15BR71H104MM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)