KYOCERA AVX KGM15CR51E226MT
Part No.:
KGM15CR51E226MT
Datasheet:
AnpuKGM15CR51E226MT.pdf
Description:
0603 X5R 22UF20% 25V
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15CR51E226MT on Anpu?
3. Are the KGM15CR51E226MT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15CR51E226MT?
Image KGM15CR51E226MT
Part Number KGM15CR51E226MT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X5R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)