KYOCERA AVX KGM15CS60E476MT
Part No.:
KGM15CS60E476MT
Datasheet:
AnpuKGM15CS60E476MT.pdf
Description:
0603 X6S 47UF20% 2.5V
Series:
KGM - X6S
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM15CS60E476MT on Anpu?
3. Are the KGM15CS60E476MT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM15CS60E476MT?
Image KGM15CS60E476MT
Part Number KGM15CS60E476MT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X6S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2.5V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)