KYOCERA AVX KGM21AR71C334MU
Part No.:
KGM21AR71C334MU
Datasheet:
AnpuKGM21AR71C334MU.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0805
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21AR71C334MU on Anpu?
3. Are the KGM21AR71C334MU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21AR71C334MU?
Image KGM21AR71C334MU
Part Number KGM21AR71C334MU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)