KYOCERA AVX KGM21AR72D472KL
Part No.:
KGM21AR72D472KL
Datasheet:
AnpuKGM21AR72D472KL.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 200V X7R 0805
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21AR72D472KL on Anpu?
3. Are the KGM21AR72D472KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21AR72D472KL?
Image KGM21AR72D472KL
Part Number KGM21AR72D472KL
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)