KYOCERA AVX KGM21BCG1H121KM
Part No.:
KGM21BCG1H121KM
Datasheet:
AnpuKGM21BCG1H121KM.pdf
Description:
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG1H121KM on Anpu?
3. Are the KGM21BCG1H121KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG1H121KM?
Image KGM21BCG1H121KM
Part Number KGM21BCG1H121KM
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)