KYOCERA AVX KGM21BCG1H151GT
Part No.:
KGM21BCG1H151GT
Datasheet:
AnpuKGM21BCG1H151GT.pdf
Description:
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG1H151GT on Anpu?
3. Are the KGM21BCG1H151GT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG1H151GT?
Image KGM21BCG1H151GT
Part Number KGM21BCG1H151GT
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)