KYOCERA AVX KGM21BCG1H151JM
Part No.:
KGM21BCG1H151JM
Datasheet:
AnpuKGM21BCG1H151JM.pdf
Description:
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG1H151JM on Anpu?
3. Are the KGM21BCG1H151JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG1H151JM?
Image KGM21BCG1H151JM
Part Number KGM21BCG1H151JM
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)