KYOCERA AVX KGM21BCG1H1R0CM
Part No.:
KGM21BCG1H1R0CM
Datasheet:
AnpuKGM21BCG1H1R0CM.pdf
Description:
CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0805
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
1 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG1H1R0CM on Anpu?
3. Are the KGM21BCG1H1R0CM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG1H1R0CM?
Image KGM21BCG1H1R0CM
Part Number KGM21BCG1H1R0CM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)