KYOCERA AVX KGM21BCG1H2R2CM
Part No.:
KGM21BCG1H2R2CM
Datasheet:
AnpuKGM21BCG1H2R2CM.pdf
Description:
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG1H2R2CM on Anpu?
3. Are the KGM21BCG1H2R2CM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG1H2R2CM?
Image KGM21BCG1H2R2CM
Part Number KGM21BCG1H2R2CM
Product Status Active
Capacitance 2.2 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)