KYOCERA AVX KGM21BCG1H470KM
Part No.:
KGM21BCG1H470KM
Datasheet:
AnpuKGM21BCG1H470KM.pdf
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG1H470KM on Anpu?
3. Are the KGM21BCG1H470KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG1H470KM?
Image KGM21BCG1H470KM
Part Number KGM21BCG1H470KM
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)