KYOCERA AVX KGM21BCG1H4R7BM
Part No.:
KGM21BCG1H4R7BM
Datasheet:
AnpuKGM21BCG1H4R7BM.pdf
Description:
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG1H4R7BM on Anpu?
3. Are the KGM21BCG1H4R7BM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG1H4R7BM?
Image KGM21BCG1H4R7BM
Part Number KGM21BCG1H4R7BM
Product Status Active
Capacitance 4.7 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)