KYOCERA AVX KGM21BCG2A0R5CM
Part No.:
KGM21BCG2A0R5CM
Datasheet:
AnpuKGM21BCG2A0R5CM.pdf
Description:
CAP CER 0.5PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:
0.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG2A0R5CM on Anpu?
3. Are the KGM21BCG2A0R5CM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG2A0R5CM?
Image KGM21BCG2A0R5CM
Part Number KGM21BCG2A0R5CM
Product Status Active
Capacitance 0.5 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)