KYOCERA AVX KGM21BCG2A121KT
Part No.:
KGM21BCG2A121KT
Datasheet:
AnpuKGM21BCG2A121KT.pdf
Description:
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG2A121KT on Anpu?
3. Are the KGM21BCG2A121KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG2A121KT?
Image KGM21BCG2A121KT
Part Number KGM21BCG2A121KT
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)