KYOCERA AVX KGM21BCG2A330KM
Part No.:
KGM21BCG2A330KM
Datasheet:
AnpuKGM21BCG2A330KM.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG2A330KM on Anpu?
3. Are the KGM21BCG2A330KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG2A330KM?
Image KGM21BCG2A330KM
Part Number KGM21BCG2A330KM
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)