KYOCERA AVX KGM21BCG2A470KM
Part No.:
KGM21BCG2A470KM
Datasheet:
AnpuKGM21BCG2A470KM.pdf
Description:
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG2A470KM on Anpu?
3. Are the KGM21BCG2A470KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG2A470KM?
Image KGM21BCG2A470KM
Part Number KGM21BCG2A470KM
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)