KYOCERA AVX KGM21BCG2A560JM
Part No.:
KGM21BCG2A560JM
Datasheet:
AnpuKGM21BCG2A560JM.pdf
Description:
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG2A560JM on Anpu?
3. Are the KGM21BCG2A560JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG2A560JM?
Image KGM21BCG2A560JM
Part Number KGM21BCG2A560JM
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)