KYOCERA AVX KGM21BCG2D101KM
Part No.:
KGM21BCG2D101KM
Datasheet:
AnpuKGM21BCG2D101KM.pdf
Description:
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0805
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BCG2D101KM on Anpu?
3. Are the KGM21BCG2D101KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BCG2D101KM?
Image KGM21BCG2D101KM
Part Number KGM21BCG2D101KM
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)