KYOCERA AVX KGM21BR81H152KT
Part No.:
KGM21BR81H152KT
Datasheet:
AnpuKGM21BR81H152KT.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 50V X8R 0805
Series:
KGM - X8R/X8L
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21BR81H152KT on Anpu?
3. Are the KGM21BR81H152KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21BR81H152KT?
Image KGM21BR81H152KT
Part Number KGM21BR81H152KT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X8R/X8L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)