KYOCERA AVX KGM21ER71E105MU
Part No.:
KGM21ER71E105MU
Datasheet:
AnpuKGM21ER71E105MU.pdf
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 0805
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21ER71E105MU on Anpu?
3. Are the KGM21ER71E105MU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21ER71E105MU?
Image KGM21ER71E105MU
Part Number KGM21ER71E105MU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)