KYOCERA AVX KGM21ER71E154KL
Part No.:
KGM21ER71E154KL
Datasheet:
AnpuKGM21ER71E154KL.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0805
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21ER71E154KL on Anpu?
3. Are the KGM21ER71E154KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21ER71E154KL?
Image KGM21ER71E154KL
Part Number KGM21ER71E154KL
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)