KYOCERA AVX KGM21NR71A333KT
Part No.:
KGM21NR71A333KT
Datasheet:
AnpuKGM21NR71A333KT.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 10V X7R 0805
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21NR71A333KT on Anpu?
3. Are the KGM21NR71A333KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21NR71A333KT?
Image KGM21NR71A333KT
Part Number KGM21NR71A333KT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)