KYOCERA AVX KGM21NR71E683JT
Part No.:
KGM21NR71E683JT
Datasheet:
AnpuKGM21NR71E683JT.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0805
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21NR71E683JT on Anpu?
3. Are the KGM21NR71E683JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21NR71E683JT?
Image KGM21NR71E683JT
Part Number KGM21NR71E683JT
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)