KYOCERA AVX KGM21NR72A222KM
Part No.:
KGM21NR72A222KM
Datasheet:
AnpuKGM21NR72A222KM.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21NR72A222KM on Anpu?
3. Are the KGM21NR72A222KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21NR72A222KM?
Image KGM21NR72A222KM
Part Number KGM21NR72A222KM
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)