KYOCERA AVX KGM21NR72A332KM
Part No.:
KGM21NR72A332KM
Datasheet:
AnpuKGM21NR72A332KM.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21NR72A332KM on Anpu?
3. Are the KGM21NR72A332KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21NR72A332KM?
Image KGM21NR72A332KM
Part Number KGM21NR72A332KM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)