KYOCERA AVX KGM21NR72A681KM
Part No.:
KGM21NR72A681KM
Datasheet:
AnpuKGM21NR72A681KM.pdf
Description:
CAP CER 680PF 100V X7R 0805
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21NR72A681KM on Anpu?
3. Are the KGM21NR72A681KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21NR72A681KM?
Image KGM21NR72A681KM
Part Number KGM21NR72A681KM
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)