KYOCERA AVX KGM21NR72D221JT
Part No.:
KGM21NR72D221JT
Datasheet:
AnpuKGM21NR72D221JT.pdf
Description:
CAP CER 220PF 200V X7R 0805
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21NR72D221JT on Anpu?
3. Are the KGM21NR72D221JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21NR72D221JT?
Image KGM21NR72D221JT
Part Number KGM21NR72D221JT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)