KYOCERA AVX KGM21NR72D331JT
Part No.:
KGM21NR72D331JT
Datasheet:
AnpuKGM21NR72D331JT.pdf
Description:
CAP CER 330PF 200V X7R 0805
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21NR72D331JT on Anpu?
3. Are the KGM21NR72D331JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21NR72D331JT?
Image KGM21NR72D331JT
Part Number KGM21NR72D331JT
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)