KYOCERA AVX KGM21YV51E103ZU
Part No.:
KGM21YV51E103ZU
Datasheet:
AnpuKGM21YV51E103ZU.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 25V Y5V 0805
Series:
KGM - Y5V
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.030" (0.76mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM21YV51E103ZU on Anpu?
3. Are the KGM21YV51E103ZU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM21YV51E103ZU?
Image KGM21YV51E103ZU
Part Number KGM21YV51E103ZU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - Y5V
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.030" (0.76mm)