KYOCERA AVX KGM31AR73A222KU
Part No.:
KGM31AR73A222KU
Datasheet:
AnpuKGM31AR73A222KU.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1206
Series:
KGM - HV
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31AR73A222KU on Anpu?
3. Are the KGM31AR73A222KU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31AR73A222KU?
Image KGM31AR73A222KU
Part Number KGM31AR73A222KU
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)