KYOCERA AVX KGM31AR73N152KL
Part No.:
KGM31AR73N152KL
Datasheet:
AnpuKGM31AR73N152KL.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1206
Series:
KGM - HV
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31AR73N152KL on Anpu?
3. Are the KGM31AR73N152KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31AR73N152KL?
Image KGM31AR73N152KL
Part Number KGM31AR73N152KL
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)