KYOCERA AVX KGM31BCG1H270JT
Part No.:
KGM31BCG1H270JT
Datasheet:
AnpuKGM31BCG1H270JT.pdf
Description:
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 1206
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM31BCG1H270JT on Anpu?
3. Are the KGM31BCG1H270JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM31BCG1H270JT?
Image KGM31BCG1H270JT
Part Number KGM31BCG1H270JT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 27 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)